ABA 2: Helios boljši od MZT, Dynamic zlomil Slobodo

Liga ABA 12. Nov 201921:06 > 21:08
Helios Suns/Twitter

V torek sta bili odigrani dve tekmi sedmega kroga lige ABA 2. Do zmag sta prišla Helios in Dynamic.

V Domžalah je Helios z 78:76 premagal ekipo MZT iz Skopja. Prvi polčas sta ekipi končali z izenačenim rezultatom (43:43). Drugi polčas so bolje odprli domači in si pred zadnjo četrtino priigrali 11 točk prednosti (65:44).

V zadnji četrtini pa so gostje prišli do preobrata. 45 sekund pred koncem so povedli z 76:75. Zdelo se je že, da bodo domači ostali brez zmage toda nato je Krešimir Radovčić stvari vzel v svoje roke in 30 sekund pred koncem dosegel 2 pomembni točki za novo prednosti domžalske ekipe (77:76). Za končnih 78:76 je iz črte prostih metov točko dosegel Blaž Mahkovic.

Pri domačih je največ točk dosegel Davor Konjević (24), Pelko in Mahkovic sta jih dodala po 10. Pri gostih je največ točk dosegel Jabarie Hinds (29), 15 točk je dodal Damjan Stojanovski

Košarkarji Dynamica so na svojem parketu z rezultatom 87:83 premagali Slobodo iz Tuzle.

Po izenačenih uvodnih 10. minutah je za odtenek boljšo igro v nadaljevanju prikazalo moštvo iz Beograda. Ključna je bila tretja četrtina, ki ga je Dynamic dobil z 28:16. Čeprav je bila ekipa iz Tuzle točkovno boljša v zadnji četrtini ni naredila preobrata.

Ekipo, ki jo vodi Miro Alilović je do zmage popeljal Pašaljić, ki je dosegel 18 točk. Sledil je Beslać z 14. Dvomestno število točk je zabeležil še Akej z desetimi. V vrstah Slobode je največ točk dosegel Tomašević (22), 18 točk je dodal Čampara, 14 Janjić in 11 Gegić.

Dynamic je zdaj z rezultatom 3-4 na lestvici šesti. Sloboda pa je zabeležila peti poraz in je na desetem mestu.