V končnici lige NBA le še eno prosto mesto

Liga NBA 12. Apr 201610:37 > 10:55

Ljubljana – Danes in jutri bodo odigrali še zadnje tekme rednega dela lige NBA, ki prinaša lov Golden Stata na rekordno število zmag, slovo Kobeja Bryanta in boj Utaha ter Houstona za zadnje prosto mesto v končnici. Do konca rednega dela v živo na programih Sport Kluba tri tekme!

Predzadnjo vstopnico za končnico si je sinoči zagotovil Dallas, ki je bil s 101:92 boljši od Utaha. Jazz je ob tem prehitel še Houston, ki je s 129:105 odpravil Minnesoto. Za zmago teličkov v olimpijskem Salt Lake Cityju sta bila najzaslužnejša Deron Williams (23 točk) in neuničljivi Dirk Nowitzki (22 točk, 11 skokov). Če se bo vse končalo po pričakovanjih, bo Dallas na Zahodu zasedel 7. mesto, kar pomeni, da se bo v prvem krogu končnice pomeril z velikimi rivali iz San Antonia.

Tako Utah kot Houston imata identičen izkupiček (40:41), vendar imajo rakete manjšo prednost zaradi boljšega izkupička v tekmah znotraj konference. Houston bo na zadnji tekmi rednega dela v sredo gostil Sacramento, Utah pa odhaja na gostovanje k Los Angeles Lakersom, ki se bodo poslovili od Kobeja Bryanta.

Zaključek rednega dela na Sport KlubuRedni del lige NBA bomo seveda spremljali tudi na programih Sport Kluba. V noči na sredo si ob 2:00 na SK 1 v živo oglejte srečanje med San Antoniem in Oklahomo, v noči na četrtek pa bo pestro tako na SK 1 kot SK 2. Na enki ob 4:30 prenašamo zadnjo tekmo Bryanta v njegovi uspešni karieri, na dvojki pa se bomo posvetili srečanju med Memphisom in Golden Statom, ki bo lovil rekordno 73. zmago v rednem delu.

Author: Ž. Š., Foto: Getty Images