Nov mejnik Dončića v ligi NBA

Košarka 8. Maj 20217:51 > 8:27 0 komentarjev
Luka Dončić
Nelson Chenault-USA TODAY Sports

V ligi NBA so košarkarji Dallas Mavericks doma s 110:90 premagali oslabljeni Cleveland Cavaliers. Najboljši strelec teksaškega moštva je bil znova slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je 24 točkam dodal še osem skokov in asistenco ter postal četrti najmlajši v ligi NBA s 5000 doseženimi točkami.

Pri zmagovalcih je bil z 20 točkami drugi najboljši strelec Tim Hardway Jr., za goste, ki so vpisali že deveti zaporedni poraz, je 27 točkami vpisal Kevin Sexton.

Cavaliers tokrat niso mogli računati na Kevina Lovea, ki si je dva dni pred tem poškodoval koleno proti Portlandu. Močno oslabljeni so vodili le na začetku tekme (4:2), v nadaljevanju pa je pobuda pripadla Dallasu, ki je v tretji četrtini vodil tudi za 29 točk.

Nov mejnik je na tekmi uspel Luki Dončiću. Ljubljančan je tokrat v 23 minutah zbral 24 točk in presegel mejnik 5000 doseženih točk v ligi NBA. Dvaindvajsetletniku je to uspelo na njegovi 194. tekmi in je tako postal četrti najmlajši košarkar s tem dosežkom. Pred njim so le LeBron James (21 let in 22dni), Kevin Durant (21 let in 133 dni) in Carmelo Anthony (21 let in 292 dni).

“Še posebej dobra se mi je zdela naša igra v prvi četrtini. Kljub nekaj napakam, smo bili zelo dobri v obrambi. Pomembno je bilo, da smo zmagali in dvoboj končali brez prask. Zdaj se lahko pripravimo na nedeljsko tekmo,“ je povedal trener Dallasa Rick Carlisle.

Teksašani so s tretjo zaporedno zmago in deveto na zadnjih 11 tekmah že osvojili prvo mesto v Jugozahodni diviziji, kar jim je uspelo četrtič v zgodovini. Nova tekma jih čaka v nedeljo, ko se bodo znova pomerili s Clevelandom.

Razpoloženi Dragić, Čančar obsedel na klopi

Zmage se je v noči na soboto razveselil tudi Goran Dragić, ki je z Miami Heat gostil Minnesoto Timberwolves. Vročica je bila boljša 121:112, slovenski organizator igre pa je v 32 minutah na parketu dosegel 23 točk, štiri skoke in tri podaje. Še štiri več je v njegovi ekipi dodal Tyler Herro.

“Veseli me, da smo zmagali. Želel bi si le, da bi v določenih trenutkih tekme igrali še bolje. Pred nami sta sedaj dve tekmi z Bostonom, ki bosta ključni,” je povedal Goran Dragić.

Priložnosti proti Utah Jazz tokrat ni dočakal tretji slovenski predstavnik v severnoameriški košarkarski ligi Vlatko Čančar. Njegov Denver je v gosteh izgubil s 120:127. Pri zmagovalcih je s kar 48 točkami zablestel Hrvat Bojan Bogdanović, za poražence pa je 31 točk prispeval Michael Porter Jr., Srb Bojan Jokić pa 24.