Po najboljši sledila ena najslabših predstav Dallasa

Košarka 8. Apr 20218:45 0 komentarjev
Luka Dončić
Michael Wyke/POOL PHOTOS-USA TODAY Sports

Houston je na krilih Johna Walla in njegovih 31 točk prekinil niz petih zaporednih zmag Dallasa, za katerega je Luka Dončić dosegel 23 točk in devet skokov.

Houston je bil v prednosti večji del srečanja. Pred začetkom zadnje četrtine je imel Dallas 11 točk zaostanka, vendar uspel ujeti domačine. Dve minuti in pol pred koncem je Luka Dončić izenačil na 89:89, v končnici pa so rakete z delnim izidom 13:4 povsem zasenčile Dallas in prišle do zmage s 111:103.

John Wall je bil z 31 točkami in sedmimi podajami prvo ime srečanja, center Christian Wood je zadel pet trojk (22 točk in 10 skokov), Kelly Olynyk je ob 10 točkah dodal 18 skokov. Pri Dallasu sta bila najboljša strelca Dončić in Kristpas Porzingis s 23 točkami. Ljubljančan je v 37 minutah na parketu zbral še devet skokov in pet podaj.

Na obračunu med Brooklynom in New Orleansom se je na parket prvič po 13. februarju vrnil Kevin Durant, ki je za zmago Netsov s 139:111 v 19 minutah brez zgrešenega meta iz igre dosegel 17 točk (5/5 iz igre, 2/2 za tri), sedem skokov in pet podaj.

V obračunu najboljših ekip lige je Phoenix po podaljšku s 117:113 odpravil Utah.