Rakete za uvod v prvenstvo razstrelile Turčijo

Košarka 17. Jun 202119:58 > 21:30 0 komentarjev
Slovenske košarkarice so za uvod v EuroBasket premagale Turčijo. Foto: KZS.

Slovenske košarkarice so z zmago odprle prvenstvo stare celine. Prve nasprotnice so bile Turkinje, ki za rakete niso predstavljale visoke ovire, saj so jih odpravile s kar 72:47.

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je v predtekmovalni skupini C takoj pokazala, da bo na letošnjem evropskem prvenstvu trd zalogaj. Turkinje so bile proti varovankam selektorja Damirja Grgića brez možnosti.

Prednost je naraščala praktično od prve do zadnje minute. Prva strelka tekme je bila Eva Lisec, ki je vpisala 17 točk. Dvoštevilčni sta bili še Teja Oblak s 14 in Zala Friškovec z 12 točkami.

Slovenija bo v petek ob 15. uri igrala z Belgijo, prvim favoritom v predtekmovalni skupini C, ki je prvenstvo začela z nepričakovanim porazom proti BiH (70:55). V nedeljo pa jo čaka še zasedba Bosne in Hercegovine. Prvouvrščena ekipa se bo neposredno uvrstila v četrtfinale, drugo in tretjo pa čakajo dodatne kvalifikacije.

Slovenke so se sicer na EuroBasket uvrstile tretjič zapored. Na svojem prvem prvenstvu leta 2017 v Pragi so v predtekmovanju dosegle eno zmago in zasedle 14. mesto, v Nišu in Beogradu dve leti kasneje pa so se uvrstile v kvalifikacije za četrtfinale in po porazu z Belgijo osvojile končno deseto mesto.

Najprej bi rad igralkam čestital za dobro igro v obrambi. Mislim, da smo se vsi skupaj dobro pripravili na tekmo. Imamo eno zmago, a to v tem trenutku še nič ne pomeni. Seveda pa je ta zmaga zelo pomembna za našo samozavest. Imamo malo časa, da se pripravimo na Belgijo, ki je po porazu z Bosno ranjena, a tudi mi še nismo pokazali vsega, kar znamo,” je po tekmi povedal selektor Grgić.

Svoje je dodala prva strelka tekme: “Rada bi čestitala puncam in štabu za zmago. Verjamemo drug v drugega, gradili smo to tekmo iz minute v minuto. Nismo še pokazali vsega našega znanja. Težek začetek, dober konec srečanja, zdaj pa je naš fokus že na naslednji tekmi.”

Slovenija – Turčija 72:47 (53:42, 36:27, 19:16)
Strelke za Slovenijo: Krošelj 4, Goršič, Prezelj 6, Jakovina 3, Debeljak, Lisec 17 (8 skokov), Oblak 14 (6 asistenc), Seničar, Friškovec 12 (6 skokov), Evans 8 (9 skokov), Trebec 2, Barič 6.