Real lovi preobrat, kot ga je zadnji zrežiral Dončić

Evroliga 22. Apr 202112:08 > 12:42 0 komentarjev
Anadolu Efes - Real Madrid
Real Madrid je bil v Carigradu dvakrat nemočen (Real Madrid Basket)

Desetkratni prvaki Evrolige še drugič gostujejo v Carigradu, kjer so se na prvi tekmi močno opekli. Anadolu Efes je v torek Realu odčital košarkarsko lekcijo, če se bodo želeli v Madrid vrniti z vsaj eno zmago, bodo morali močno dvigniti nivo igre. Drugo tekmo turško-španskega dvoboja si lahko v neposrednem prenosu ob 19. uri pogledate na programu Sportklub 1. Ob 20.45 na Sportklub 3 sledi še obračun Milano - Bayern!

Od uvedbe trenutnega formata končnice Evrolige, da se v četrtfinalu igra serijo na tri zmage, do danes, se je po porazu na prvi tekmi vrnilo vsega šest ekip. Zadnjim je to uspelo prav galaktikom pred tremi leti, ko so na krilih Luke Dončića po uvodnem porazu nato trikrat zapored premagali Panathinaikos in naposled osvojili naslova prvaka.

Če bo želel Real ponoviti uspeh iz leta 2018, bo moral na drugi tekmi v Carigradu močno popraviti igro. “Začetek tretje četrtine je bil slab. Nismo zadevali metov in postopoma je naraščala razlika. To je bila lekcija za drugo tekmo, kaj moramo izboljšati in se hkrati zavedati, da bomo morali biti celotnih 40 minut zelo osredotočeni, saj igramo proti zelo nevarni ekipi,” je pred drugo tekmo serije razlagal trener Madridčanov Pablo Laso.

Efes je drugi polčas dobil s kar 46:23, a ta obračun je za nasprotnega stratega Ergina Atamana že pozabljen. “Vsaka tekma se v končnici gleda posebej. Znova bo poudarek na obrambi, v napadu pa jim moramo vsiliti našo igro. Gremo korak za korakom, ne smemo si privoščiti padca koncentracije na katerikoli točki serije.”

Junak zmage za kar 27 točk je bil Sertac Sanli, eno od odkritij sezone. Kot kaže mu Real tudi precej leži, že v rednem delu sezone jim je natresel 17 točk, še 16 v torek, ko je bil izbran tudi za igralca tekme. Bolje se mu bo moral v obrambi zoperstaviti Walter Tavares. Medtem ko bodo morali v napadu precej več pokazati Sergio Llull, Rudy Fernandez in Jaycee Carroll, vsi trije skupaj so na prvi tekmi zbrali le 10 točk.

Milančani na prvi tekmi s košem ob zvoku sirene

Zagotovo bo razburljiva tudi druga tekma, ki se igra v četrtek. Milančani so proti  Bayernu, ki prvič nastopa v končnici, najprej nadoknadili velik zaostanek iz prvega polčasa in slavili po spektakularni akciji. Italijani so imeli za zadnji napad ob zaostanku za točko le še 1,2 sekunde. Uspel jim je atraktiven ‘alley-oop’, ki ga je s košem ob zvoku sirene zaključil Zach Leday.

Armani Milano si tako slabega začetka ne sme več dovoliti. Ne zgodi se vsak dan, da nadoknadiš 17 točk in nato slaviš s košem ob sireni. Jim bo pa zaključek zagotovo dal precej več energije za drugi obračun. Sploh v prvem polčasu je le-te močno primanjkovalo.

Bayern bo moral hitro pozabiti na boleč poraz ob krstu v končnici Evrolige. Recept za zmago poznajo, pokazali so ga v prvem polčasu, ki so ga dobili s 44:27, na celotni tekmi pa so imeli le osem izgubljenih žog.