Arteta: Barca? Danes in jutri sem trener Arsenala

La liga 4. Mar 202111:18 0 komentarjev
Mikel Arteta
Catherine Ivill/Getty Images

Menedžer Arsenala Mikel Arteta je dejal, da je povsem osredotočen na svoje delo pri topničarjih, potem ko se je v medijih pojavila govoria, da je med kandidati za trenerja Barcelone.

V nedeljo bodo v Barceloni predsedniške volitve. Eden od favoritov za zmago Joan Laporta namerava na mesto trenerja namesto Ronalda Koemana postaviti Mikela Arteto. Slednji je bil član slovite nogometne akademije Barcelone, vendar je klub zapustil leta 2022, še preden bi vsaj enkrat nastopil za člansko ekipo.

Vedno bodo špekulacije, ko bodo na sporedu volitve v Barceloni. To je velik klub, jaz sem tam odrastel kot igralec in vedno bom povezan z njim. Toda povsem sem osredotočen na delo, ki ga opravljam tukaj, veliko moramo še narediti in res uživam. Priviligeran sem, ker vodim Arsenal in zelo ponosen,” je po poročanju Skyja dejal Arteta.

Na vprašanje, ali bi nekega dne želel prevzeti Barcelono, je Arteta odgovoril: “Danes in jutri sem menedžer nogometnega kluba Arsenal, res uživam pri tem in želim biti veliko boljši kot do sedaj.”

Arteta je lansko sezono sklenil z zmago v Pokalu FA, z Arsenalom pa še ni začel pogovorov o novi pogodbi. “Smo sredi sezono, za veliko stvari še igramo in pogodba v tem trenutku ni na prednostni listi. Imam pogodbo in srečen sem tukaj, mislim, da pogodba ni nujno vprašanje,” je pojasnil Arteta.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!