Benzema in Kroos poskrbela za zmago Reala

La liga 16. Dec 20200:12 > 0:12 0 komentarjev
REUTERS/Sergio Perez

Real Madrid je v vnaprej odigrani tekmi 19. kroga španske La Lige na domači zelenici s 3:1 premagal Athletic Bilbao. S tem so se "galaktiki" na vrh točkovno izenačili z Real Sociedadom in madridskim Atleticom.

Ekipa Zinedina Zidana je na 13 tekmi v letošnjem prvenstvu prišla do osme zmage. Na vrhu lestvice so izenačeni z Real Sociedadom in madridskim Atleticom, a imajo od svojega mestnega tekmeca dve tekmi več.

Na stadionu Alfredo di Stefano se je dvakrat med strelce vpisal Karim Benzema. Oba gola je dosegel v drugem polčasu. Kot prvi je mrežo gostov zatresel Toni Kroos, ki je v prvi minuti sodnikovega dodatka ob koncu prvega polčasa premagal Unaia Simona. Baski so v 13. minuti srečanja ostali brez izključenega Raula Garcie, ki je dva rumena kartona prejel v razmaku petih minut.

V drugem polčasu navkljub nogometašu manj in zaostanku z 0:1 gostje niso obupali. In v 52. minuti se jim je to poplačalo, ko je za izenačenje poskrbel Ander Capa. V 74. minuti pa so domači vnovič prišli do prednosti potem, ko je s strani lepo podal Dani Carvajal, Benzema pa je uspel zatresti mrežo. Gostje so vse stavili v napad in imeli tik pred tretjim golom Reala priložnost za izenačenje, ki pa jo niso uspeli izkoristiti. S posredovanjem se je izkazal Thibaut Courtois. Sledil je protinapad po katerem je Karim Benzema v tretji minuti dodatka ob koncu tekme še drugič zatresel mrežo nasprotnika. Asistent pri golu je bil Luka Modrič.

Real Madrid v naslednjem krogu 20. decembra gostuje pri Eibarju, Athletic Bilbao pa bo 18. decembra doma gostil Huesco.