Boginja se ne boji čarovnic, Iličić do dvojčka

Nogomet 9. Jan 202117:32 > 17:42 0 komentarjev
Twitter/Atalanta B.C.

Nogometaši Atalante so v 17. krogu Serie A s 4:1 premagali Benevento in zabeležili tretjo zaporedno zmago v prvenstvu. Josip Iličić je poleg zadetka zabeležil še asistenco.

Po boljši igri v prvem delu prvega polčasa je za vodstvo Atalante v 30. minuti zadel Josip Iličić.

Domači so v 50. minuti uspeli izenačiti prek Marca Saua, a je Atalanta tudi po prejetem zadetku dominirala in zgolj vprašanje časa je bilo kdaj bodo vnovič prišli do prednosti. To se je zgodilo v 69. minuti, ko se je med strelce vpisal Rafael Toloi. Zgolj dve minuti kasneje je bilo že 3:1, ko se je po podaji Iličića med strelce vpisal Duvan Zapata. Za končnih 4:1 pa je v 86. minuti gol dosegel Luis Muriel.

Ekipa iz Bergama s tem nadaljuje z izjemno učinkovitimi predstavami. Na zadnjih treh tekmah vključno z današnjo so dosegli kar 12 golov. Atalanta se trenutno z 31 točkami nahaja na četrtem mestu lestvice. Benevento, ki ga s klopi vodi Pippo Inzaghi je z 21 točkami deseti.