Nori porurski derbi, Schalke po 0:4 do velike točke!

Bundesliga 25. Nov 201717:15 > 17:33
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Na derbiju 13. kroga nemške Bundeslige smo videli neverjeten razplet. Borussia iz Dortmunda je proti večnemu tekmecu vodila že s 4:0, Schalke pa je na koncu prišel celo do točke!

Porurski derbiji so zagotovo najbolj čustveni obračuni v nemškem državnem prvenstvu. Za navijače enih in drugih je poraz proti večnemu tekmecu najhujša možna stvar. Borussia je na tokratnem derbiju svoje navijače že spravila v ekstazo, a jih nato v isti sapi povsem razočarala.

Borussia je proti Schalkeju v prvem polčasu prikazala neverjetno predstavo in po vsega 25. minutah povedla že s 4:0. Domači navijači so med polčasom že slavili zmago, a se njihovi največji rivali s tem niso strinjali in v drugem delu prikazali eno izmed največjih vrnitev v zgodovini porurskih derbijev.

V prvem delu so za Borussio zadeli Pierre-Emerick Aubameyang, Mario Götze in Raphael Guerreiro, avtogol pa je dosegel še Benjamin Stambouli.

Schalke se je v drugem polčasu prebudil in znižal po uri igre, ko je z glavo zadel Guido Burstaller. Le štiri minute kasneje je z bližine zadel Amine Harit, ki je izkoristil podajo Jevgenija Konopljanke. V 72. minuti je Aubameyang prejel drugi rumeni karton, kar je gostom dalo še dodatneza zaleta. V 86. minuti je mojstrko zadel Daniel Caligiuri, v sodnikovem dodatku pa je podajo Konopljanke iz kota za hrbet Romana Weidenfellerja z glavo pospravil Naldo.

Prvi poraz po povratku Juppa Heynckesa na njegovo klop je doživel Bayern iz Münchna, ki je izgubil na gostovanju v Mönchengladbachu. Domača Borussia je slavila z 2:1.