Rummenigge: Lewandowski ostaja pri Bayernu

Bundesliga 9. Maj 201816:38 > 18:01
Getty images/ Alexander Hassenstein

Ne glede na govorice in namigovanja o prestopu Roberta Lewandowskega v Real Madrid, je direktor Bayerna iz Münchena Karl-Heinz Rummenigge prepričan, da Poljak ostaja na Bavarskem.

“Ni potrebe, da koga skrbi zaradi odnosta Roberta Lewandowkega in Bayerna, saj je odnos pristen in korekten,” je začel direktor kluba iz prestolnice Bavarske Karl-Heinz Rummenigge. “Vemo, kakšnega nogometaša imamo v svojih rokah in srečni smo, da imamo z njim podpisano večletno pogodbo. Ni skrbi, Robert bo tudi naslednjo sezono igral za Bayern.”

Poljski napadalec ima aktivno pogodbo z Bayernom vse do leta 2021. Popularni Lewandowski je nedolgo nazaj vnesel nemir v ekipo, potem ko ni bil zadovoljen z menjavo trenerja Juppa Heynckesa, ki ga je na tekmi proti Kölnu zamenjal v 77. minuti.

“Ni treba pretiravati,” je mirno dejal Rummenigge in dodal: “On je eden najboljših napadalcev na svetu in to dokazuje vsako leto. Ni težav, četudi na zadnjih tekmah ni dosegel zadetka. Jaz sem demokrat, zato ima lahko vsak svoje mnenje,” je zaključil 62-letni direktor kluba.

Lewandowski je v tej sezoni v vseh tekmovanjih odigral 46 tekem in dosegel 40 zadetkov in štiri asistence, njegova tržna vrednost pa je še vedno okoli 90 milijonov evrov.