URADNO: Erling Haland v Dortmundu do 2024!!

Bundesliga 29. Dec 201915:56 > 15:58
Andreas Schaad/Getty Images

Borussia iz Dortmunda je potrdila, da je svojo ekipo okrepila z norveškim čudežnim dečkom Erlingom Halandom, ki se iz Salzburga seli za vsega 20 milijonov evrov.

Najbolj vroča roba prihajajočega zimskega prestopnega roka Erling Braut Haaland bo od začetka leta 2020 nosil dres Borussie iz Dortmunda, ki je dobila bitko za mladega obetavnega napadalca.

Kljub temu, da so se za Norvežana zanimali največji evropski klubi se je Haaland naposled odločil, da kariero nadaljuje v Nemčiji.

“Navkljub ponudbam klubov iz samega evropskega vrha, je Erling Haaland izbral športni izziv v Dortmundu. Naša vztrajnost se je izplačala,” je dejal izvršni direktor kluba Hans-Joachim Watzke.

Haaland je z Dortmundom danes sklenil pogodbo do leta 2024, višina odškodnine zaenkrat še ni znana. Nekateri nemški mediji pa poročajo, da naj bi Dortmund aktiviral odkupno klavzulo v Haalandovi pogodbi in zanj plačal samo 20 milijonov evrov, kar je seveda veliko manj od pričakovanega.

Norvežan naj bi na letni ravni zaslužil okoli 6 milijonov evrov.

Z vodstvom kluba sem opravil zelo intenzivne pogovore, še posebej veliko sem govoril z gospodi Watzkejem, Zorcem in Favrejem. Od začetka sem vedel, da želim prestopiti v Dortmund, iti po tej poti in igrati nogomet v tej neverjetni atmosferi pred več kot 80 tisoč gledalci. Gorim od želje, da prvič zaigram za svoj nov klub,” je dejal Haaland za katerega naj bi se zanimali tudi: Juventus, Manchester United, Leipzig…