Bayern z mojstrovino Kimmicha do zmage na "Klassikerju"

Bundesliga 26. Maj 202020:38 > 20:50

Nogometaši Bayerna so na tekmi 28. kroga Bundesliga prišli do velike zmage. Bavarci so z 1:0 odpravili Borussio Dortmund in morebiti že naredili odločilen korak proti osmemu zaporednemu naslovu prvaka.

Edini gol na tekmi je v 43. minuti dosegel Joshua Kimmich, ki je navdušil s krasnim lobom. “Klassiker” je bil odigran pred praznimi tribunami stadiona Westfalen, serijski nemški prvaki pa si niso privoščili nobene napake.

Milijonarji so bili večji del tekme enakovreden tekmec, v napadu pa tokrat niso bili dovolj zbrani. Mladi napadalec Erling Haaland se je sicer nekajkrat znašel v dobrem položaju, a ni uspel premagati Neuerja. Norvežan je imel zadnjo priložnost na tekmi v 59. minuti, ko je z glavo preslabo zaključil. Do konca obračuna bi lahko Bavarci še povišali svojo prednost, a je izid ostal nespremenjen.

To so bile zares tri velike točke. Zdaj imamo sedem točk prednosti in tekemce čaka težko delo. V Dortmundu nikoli ni lahko zmagati. Borussia je igrala precej bolje kot jeseni v Münchnu. Tekma je bila zelo izenačena. Vedel sem, da Bürki večkrat stoji precej zunaj vrat. Nisem točno videl, če je preveč iz vrat. Imel sem malce sreče, da sem se v idealnem trenutku odločil za lob,” je bil po tekmi navudšen Kimmich.