Celjani ujeli velikega upa slovenskega nogometa

Nogomet 16. Jun 202115:40 0 komentarjev
Tjaš Begić je velik ulov za Celje. Foto: NK Celje.

V Celju nadaljujejo s pospešenim kadrovanjem za novo sezono. V mesto ob Savinji se iz Gorice seli talentirani Tjaš Begić, komaj 17-letni napadalec, ki mu napovedujejo svetlo kariero. To je že tretja okrepitev Celjanov v tem tednu, v ponedeljek sta za Celjane podpisala Florijan Raduha in Kevin Žižek.

Obetavni Tjaš Begić, eden večjih slovenskih nogometnih upov, zapušča Gorico in svojo kariero nadaljuje na stadionu Z’dežele. Sicer član slovenske izbrane vrste do 18 let, je na začetku junija na prijateljski tekmi proti Severni Makedoniji debitiral tudi že za mlado reprezentanco Slovenije.

V Prvi ligi Telekom Slovenije je kljub mladosti vpisal že 30 nastopov in dosegel 4 zadetke. Svojo nogometno pot je začel v mlajših selekcijah Izole iz katere se je preselil v Koper, po Gorici pa bo Celje četrti klub v njegovi karieri. Tjaš se bo novim soigralcem na treningih pridružil v četrtek.

Celjani naj bi Goričanom, ki bodo v naslednji sezoni igrali v drugi ligi, odšteli približno 300 tisoč evrov odškodnine. Zanj naj bi se sicer zanimalo več italijanskih klubov, med drugim tudi Roma.

Veselim se nastopov, upam, da bom z dobrimi predstavami razveselil Celjane. Poznam trenerja Agrona Šaljo, veselim se dela z njim. Veselim se tudi nove ekipe, nekatere fante že poznam,” je ob podpisu povedal Tjaš.

Pri odločitvi je bil najpomembnejši moj razvoj, zato sem se odločil za Celje. Grem korak za korakom, Celje je prava odskočna deska za tujino, za katero še nisem pripravljen,” je še dodala nova okrepitev Celja.

Pogovor s Tjašem Begićem

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!