CR7: Dva gola in asistenca, Juve prepričljiv

Nogomet 3. Jan 202123:23 > 23:27 0 komentarjev
Reuters/Massimo Pinca

Nogometaši Juventusa so v leto 2021 vstopili s prepričljivo zmago proti Udineseju proti kateremu so slavili s 4:1.

V 11. minuti so do zadetka prvi prišli gostje, a je bil zadetek zaradi igranja z roko Rodriga de Paula razveljavljen.

Po pol ure igre pa je zadetek za vodstvo Juventusa dosegel Cristiano Ronaldo, v nadaljevanju pa je vratar gostov Juan Musso preprečeval, da bi domači že po prvem polčasu vodili z večjo prednostjo.

Na začetku drugega polčasa je Cristiano Ronaldo v 49. minuti podal Chiesi za vodstvo z 2:0, nato pa so tudi Juventusu zgolj tri minute kasneje zaradi igre z roko razveljavili zadetek.

V 70. minuti je Cristiano Ronaldo dosegel nov gol in prednost stare dame se je povišala na 3:0. Od takrat dalje je bil zmagovalec znan, ni pa se še točno vedelo kakšen bo končni rezultat. Portugalec je z drugim golom na tekmi prehitel legendarnega Peleja po številu zadetkov med člansko konkurenco. Brazilec jih je dosegel 757., Portugalec pa je zdaj pri 758.

In Udinese se ni predal. V 90. minuti so prek Zeegelaarja znižali na 1:3. Vseeno pa je zadnji zadetek na tekmi pripadel Juventusu potem, ko je za končnih 4:1 gol dosegel Paulo Dybala.

Juventus je s 27 točkami na petem mestu lestvice. Za vodilnim Milanom zaostajajo 10 točk, a imajo tekmo manj. Udinese je na 13. mestu in ostaja pri 15 točkah.