Guardiola za Haalanda pripravil več kot 100 milijonov

Bundesliga 6. Feb 202110:38 0 komentarjev
Erling Haaland
Friedemann Vogel - Pool/Getty Images

Pep Guardiola bo poleti poskušal poiskati primerno zamenjavo za Sergia Aguera. Prvi favorit je norveški čudežni deček Erling Haaland.

Sergio Aguero je član Manchester Cityja že več kot deset let. Na 379 tekmah je dosegel 256 golov, toda 32-letni izkušeni napadalec ima vse več težav s poškodbami. Pogodba s sinje-modrimi se mu izteče poleti in zdi se, da nove ne bo podpisal. V kolikor bi Aguero res zapustil Etihad, bi Pepu Guardioli na položaju klasične devetke ostal samo še Gabriel Jesus, kar je za klub kot je City brez dvoma premalo.

Kot piše Daily Mail, si Guardiola poleti želi pripeljati Erlinga Haalanda in je zanj pripravljen ponuditi 115 milijonov evrov. Leta 2022 se bo v pogosbi Haalanda sicer sprostila posebna klavzula, po kateri bo njegova cena 75 milijonov evrov, toda City nima časa čakati tako dolgo.

Norvežana želijo tudi Real Madrid, Manchester United in Chelsea, toda pri Cityju se nadejajo, da bi z ogromno plačo uspeli nagovoriti 20-letnika, da pride na Etihad. Daily Mail trdi, da mu je City na leto pripravljen ponuditi kar 24 milijonov evrov, s čimer bi postal eden od najbolje plačanih igralcev v Premier ligi.

Haaland je za Borussio Dortmund v letu dni na 39 tekmah dosegel 38 golov ob osmih podajah.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!