Guardiola: Začenjamo s pisanjem zgodovine

Liga prvakov 15. Apr 202111:09 0 komentarjev
Pep Guardiola
Federico Gambarini/picture-alliance/dpa/AP Images

Pep Guardiola po uvrstitvi Manchester Cityja v polfinale Lige prvakov ni skrival navdušenja. Potem ko je s sinje-modrimi v četrtfinalu izločil dortmundsko Borussio, želi s klubom iz Manchestra pisati zgodovino.

Manchester City je v Dortmundu po preobratu slavil z 2:1 in s skupnim izidom 4:2 napredoval med štiri najboljše ekipe v Ligi prvakov.

“Neverjetno sem srečen zaradi kluba, predsednika, navijačev, vseh. Tokrat bomo drugi igrali v polfinalu – s to tekmo se nismo zapisali v zgodovino, toda začenjamo jo pisati. Biti ena od najboljših štirih ekip v Evropi in igrati proti tako velikim in močnim ekipam je zares sijajno. Tekmovanje morda ni pošteno, ker je vse odvisno od ene tekme. Danes je bila enajstmetrovka, ki v drugi situaciji morda ne bi bila dosojena, toda to tekmovanje je odvisno od situacije. Vesel sem, da smo mi odigrali drugi polčas s karakterjem,” je bil tekmi zadovoljen Pep Guardiola.

Smo v polfinalu Pokala FA, polfinalu LP in finalu ligaškega pokala. Potrebujemo še tri zmage v Premier ligi. Neverjetno, kaj smo dosegli. Ne razmišljamo o osvajanju štirih lovorik, gremo od tekme do tekme,” je dodal menedžer meščanov.

Manchester City se bo za mesto v finalu srečal s PSG-jem, za drugo finalno vstopnico se bosta pomerila Real Madrid in Chelsea.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!