Inter z zmago ostaja v igri

Liga prvakov 1. Dec 202021:58 0 komentarjev
Borussia Inter

Inter je v 5. kolu Lige prvakov v Mönchengladbachu premagal Borussio s 3:2, tako da je v skupini pred zadnjim kolom še vse odprto.

Inter, ki je bil v tej skupini edini brez zmage, je le-to nujno potreboval za ohranitev upanja na napredovanje.
Samir Handanović se je s soigralci zadetka razveselil že v 17. minuti, ko je Roberto Gagliardini v kazenskem prostoru našel Mattea Darmiana, ki je drzno streljal med nogama vratarja Sommerja. Sredi prvega polčasa je imel dve priložnosti Lautaro Martinez, vendar izid se ni spremenil. Najprej je z glavo streljal prek vrat, minuto kasneje pa je njegov strel krasno ubranil Yann Sommer. V drugem delu prvega polčasa so postajali Nemci nevarnejši in v 36. minuti se je moral Handanović izkazati po strelu Stefana Leinerja. V sodnikovem dodatku pa je Borussia prišla do izenačenja. Podal je Valentino Lazzaro, z glavo pa je Handanovića premagal Alassane Plea.
V drugem polčasu je bil Inter konkretnejši. V 62. minuti je Lautaro Martinez močno streljal z roba kazenskega prostora, vendar je zadel le vratnico. Dve minuti kasneje so gostje iz Milana znova vodili. Marcelo Brozović je s krasno podajo našel Romeluja Lukakuja, ki je v kazenskem prostoru pokazal potrpežljivost, se otresel svojega čuvaja in zadel v oddaljeni kot vrat. Slabih deset minut kasneje je Lukaku udaril znova, po hitrem protinapadu je žogo dobil sredi kazenskega prostora in učinkovito zaključil akcijo. Le tri minute kasneje je Borussia znižala zaostanek. Alassane Plea se je sam znašel v kazenskem prostoru in z desne strani streljal mimo Handanovića za 2:3. V 83. minuti se je zdelo, da je Plea izenačil, vendar je po posredovanju VAR-a sodnik odločil, da je bil pred tem prepovedan položaj in zadetek razveljavil.

Na lestvici skupine B vodi Borussia z 8 točkami, Šahtar in Real jih imata po 7, Inter pa 5. V zadnjem kolu bo Inter gostil Šahtar, Borussia pa bo gostovala v Madridu.