Italijanski superpokal: Kdo bo na prestolu nasledil Lazio?

Nogomet 19. Jan 202112:10 > 12:15 0 komentarjev
Getty Images/Marco Rosi

V sredo ob 21. uri se bosta na stadionu Mapei v Italiji na tekmi italijanskega superpokala srečala Juventus in Napoli. Tekmo boste lahko v neposrednem prenosu pospremili na Sportklubu.

To bo 33. izvedba tega tekmovanja v Italiji. Doslej se lahko z največ tovrstnimi lovorikami lahko pohvalijo pri Juventusu (8). Sedem jih ima Milan, po petkrat sta se veselila Inter in Lazio, po dvakrat Roma in Napoli ter po enkrat Sampdoria, Parma ter Fiorentina. Leta 2019 se je naslova veselil Lazio, ki je v finalu s 3:1 premagal staro damo iz Torina.

Kot zanimivost lahko poudarimo dejstvo, da je ekipa, ki je osvojila naslov prvaka na zadnjih šestih finalih slavila zgolj dvakrat.

Napoli je vse tri doslej odigrane tekme v superpokalu igral prav proti Juventusu. Prvič leta 1990, ko so v Neaplju slavili s kar 5:1, drugič leta 2012, ko se je na Kitajskem po podaljšku naslova veselila stara dama in nazadnje leta 2014, ko so pri klubu, ki domuje na stadionu Diega Armanda Maradone prišli do druge tovrstne lovorike.

Odlična novica za bianconere je dejstvo, da so na zadnjih osmih tekmah v italijanskem superpokalu vselej dosegli vsaj en gol. Nazadnje nasprotnega vratarja niso uspeli premagati leta 2005, ko so klonili proti Interju z 0:1.

Napovedi pred tekmo so vselej nehvaležne, a dejstvo je, da Napoli proti stari dami iz Torina ni klonil na zadnjih dveh medsebojnih srečanjih. Jim bo uspelo ta niz ohraniti?

Tekmo, ki je na sporedu v sredo ob 21. uri boste lahko V ŽIVO pospremili na Sportklubu!

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!