Kakšna blamaža Reala: Tretjeligaš izločil Zidanove zvezde

La liga 21. Jan 20217:49 > 8:14 0 komentarjev
Karim Benzema
REUTERS/Jon Nazca

Madridski Real je v 1/16 finala španskega kraljevega pokala presenetljivo izpadel proti tretjeligašu Alcoyanu, ki je bil z igralcem manj po podaljšku boljši z 2:1.

Edini zadetek za Real je v 45. minuti po podaji Marcela dosegel Eder Militao. Za domače je v 80. minuti izenačil rezervist Jose Solbes. Čeprav je Alcoyan v 109. miuti po drugem rumenem kartonu ostal brez Ramona Lopeza, je Juanan šest minut kasneje po protinapadu šokiral galaktike in poskrbel za novo veliko presenečenje v španskem kraljevem pokalu.

Razmerje v strelih v okvir vrat: 3:11. Posest žoge: 27:73 odstotkov. Vse v korist Reala, a še vedno premalo, da bi se izognil novi blamaži. Kraljevi klub je v kraljevem pokalu nazadnje slavil leta 2014, v zadnjih dveh desetletjih pa je še petič izpadel proti klubu iz tretje lige.

Miren sem, mislim, da so si fantje na igrišču želeli zmage. Mislim, da igralci še vedno verjamejo v mene, vendar moramo videti, kaj se bo zgodilo v naslednjih nekaj dneh. V letošnji sezoni smo naredili nekatere dobre stvari, na žalost pa ne v zadnjem času,” je po porazu dejal trener Reala Zinedine Zidane in dodal: “Sprejemam krivdo. Mislim, da je to moja odgovornost kot trenerja. To je nogomet. Žoga ni želela notri. Resnica je, da smo imeli priložnosti, toda takšne stvari se dogajajo v nogometu. Zavedamo se, da bi morali pokazati več, toda poizkušali smo in nismo uspeli.”