Konec sezone? Barca zaradi L’poola “prečrtala” Coutinha

La liga 11. Feb 202113:56 0 komentarjev
Coutinho
REUTERS/Albert Gea

Vezist Barcelone Philippe Coutinho v letošnji sezoni morda sploh ne bo več zaigral za katalonsko ekipo, poroča Onze na svojem Twitter profilu in se pri tem sklicuje na novinarja Javija Miguela.

Razlog je precej bizaren. V pogodbi med Barcelono in nekdanjim klubom Philippa Coutinha Liverpoolom je namreč zapisana klavzula, ki vključuje dodatne bonuse, v kolikor brazilski vezist odigra določeno število tekem na sezono.

Sredi epidemije koronavirusa je na Camp Nouu vse prej kot idiličen finančni položaj in so igralcem že znižali plače, klubsko vodstvo pa išče tudi druge načine, da bi zmanjšala stroške in ne želi plačati bonusa.

V primeru Coutinha bo morala Barcelona plačati dodatnih pet milijonov evrov, v kolikor bo v sezoni 2020/21 odigral še sedem tekem.

Brazilec je januarja opravil operacijo meniskusa in naj bi se po napovedih aprila lahko vrnil v ekipo Ronalda Koemana.

Coutinho je iz Anfielda prišel leta 2018 in je v letošnji sezoni dosegel dva gola na 12 tekmah španskega prvenstva.

Katalonci so trenutno tretji v La ligi s 43 točkami oziroma osmimi manj od vodilnega Atletica, ki je odigral tekmo manj.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!