Manchester United zlahka prek Newcastla

Nogomet 21. Feb 202122:01 > 22:15 0 komentarjev
Getty Images/Catherine Ivill

Nogometaši Manchester Uniteda so v 25. krogu Premier lige na Old Traffordu s 3:1 premagali Newcastle.

Po dveh neodločenih rezultatih so rdeči vragi prišli do 14 zmage v letošnji sezoni in se z 49 točkami na drugem mestu izenačili z Leicestrom. Newcastle na drugi strani ima zgolj tri točke prednosti pred Fulhamom, ki je že na mestih, ki vodijo v izpad.

Ekipa Oleja Gunnarja Solskjaerja v prvem polčasu ni blestela. Vseeno so v 30. minuti prišli do prednosti z 1:0 potem, ko je zadetek dosegel Marcus Rashford. Napadalec United je zvit na tleh streljal v bližnji kot vrat vratarja Karla Darlowa in svojo ekipo popeljal z devetim golom v sezoni zagotovil prednost.

Gostje so se hitro odzvali. Pet minut kasneje je z veliko pomočjo Harrya Maguireja izenačil Allan Saint-Maximin. Angleški reprezentant je žogo spustil proti Francozu, ki je nato premagal Davida de Geo.

Zmago rdečih vragov je z golom v 57. minuti napovedal Daniel James. Asistenco pri zadetku je vpisal Bruno Fernandes, ki je nato v 75. minuti iz enajstmetrovke tudi postavil končni rezultat 3:1. Portugalec je dosegel svoj 14 gol v letošnji sezoni in se še četrtič na zadnjih treh tekmah Uniteda vpisal med strelce – dva gola je dosegel v Premier ligi in dva v evropski ligi.

Manchester United bo v naslednjem krogu igral proti Chelseaju, Newcastle pa bo gostil Wolverhampton.