Marca: Real mora najti zamenjavo za Ramosa

La liga 8. Jan 202112:05 0 komentarjev
Getty Images/Angel Martinez

Sergiu Ramosu bo poleti potekla pogodba z madridskim Realom, za katerega igra od leta 2005, ko je kot 19-letni mladenič prišel iz Seville za 27 milijonov evrov.

Sergio Ramos je v desetletju in pol postal eden največjih igralcev Reala v zgodovini. Za kraljevi klub je zbral 666 nastopov, zabil je sto golov in s klubom med drugim osvojil pet naslovo španskega prvaka in štiri Lige prvakov. Zdelo se je, da bo podaljšanje pogodbe med Ramosom in Realom stvar formalnosti, toda zadeva se je nepričakovano zapletla. Ramos še naprej pričakuje enako plačo kot do sedaj (12 milijonov evrov na sezono), kar za kraljevi klub v času epidemije koronavirusa ni sprejemljivo.

Hitro so se pojavile informacije, da se za Ramosa zanimata Manchester City in PSG, kar naj bi po poročanju radijske postaje Copa zanikal sam branilec, a jasno je, da bodo morali galaktiki prej ali slej zanj poiskati primerno zamenjavo.

Marca piše, da je Real med letoma 2011 in 2019 kupil samo enega branilca (Valleja), kmalu pa se bo potrebno navaditi “na življenje brez Ramosa”. Omenjeni časnik s sedežom v Madridu piše, da Florentino Perez rešitev vidi v Pauu Torresu, ki navdušuje v dresu Villarreala. Transfermarkt sijajnega 23-letnega Španca ocenjuje na 50 milijonov evrov, kar bo bržkone “drobiž”, v kolikor bi se Torres kasneje res izkazal za “novega Ramosa”.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!