Neville brani Solskjaerja: To je kot lov na čarovnice

Nogomet 9. Dec 202015:24 > 16:31
Ole Gunnar Solskjaer
Stu Forster/Getty Images

Nekdanji nogometaš Manchester Uniteda Gary Neville meni, da si trener rdečih vragov Ole Gunnar Solskjaer zasluži več spoštovanja.

sportklub

Manchester United je v ligi prvakov izpadel po skupinskem delu saj je v zadnjem krogu izgubil proti Leipzigu. Prvič po sezoni 2015/16 se je tako zgodilo, da klub iz Old Trafforda ni uspel priti v izločilne boje.

Zaradi tega se je Ole Gunnar Solskjaer znašel na udaru kritik angleške in tudi evropske javnosti.

“Ko United tekmo izgubi se zdi kot da gre za katastrofo. To zdaj ni bila katastrofa pa čeprav so razočarali. United je hotel v izločilne boje, a so v prvih 30 minutah igrali zelo slabo. Izpadli so iz skupine, ki je bila zelo zelo težka. Zdaj so v evropski ligi,” je dejal Neville.

“V preteklosti so bili klubi tudi s precej boljšimi trenerji izločeni po skupinskem delu. Se zgodi … Zdaj v Premier ligi nekateri trenerji vodijo klube s slabšimi rezultati, a imajo boljši sloves od Solskjaerja. To je zdaj videti kot lov na čarovnice. Vsi si želijo, da bi Ole izgubil službo.”

Konec tedna United čaka nova velika preizkušnja, ko se bodo na mestnem derbiju v Premier ligi pomerili proti Manchester Cityu.