Remi Nemčije in Čila, Sanchez med večne

Danes sta bili na sporedu tekmi 2. kroga pokala konfederacij v skupini B. Najprej so se z 1:1 razšli Avstralci in Kamerunci, s takšni rezultatom pa se je končal tudi derbi četrtkovega večera med Nemčijo in Čilom, na katerem je Alexis Sanchez postal najboljši strelec Čila v zgodovini.

Čile je tekmo začel silovito in do prvega zadetka prišel že v šesti minuti, ko je Shkodran Mustafi po podaji vratarja Marca-Andreja ter Stegena napravil veliko napako in žogo podaril Alexisu Sanchezu. Zvezdnik Arsenala je nato izpeljal krasno dvojno podajo z Arturom Vidalom in s konico nogometnega čevlja zadel s pomočjo vratnice.

V 20. minuti bi lahko Čilenci podvojili svojo prednost, a je veselje Eduardu Vargasu po strelu s 25 metrov preprečil okvir vrat. Štiri minute pred koncem prvega polčasa so do izenačenja prišli aktuvalni svetovni prvaki. Emre Can je lepo zaposlil Jonasa Hectorja, ki je vtekal po levi in pred vrata poslal uporaben predložek, ki ga je izkoristil Lars Stindl in dosegel še drugi zadetek na pokalu konfederacij.

V drugem polčasu sta mreži mirovali, nobena ekipa pa ni želela ničesar tvegati.

Kamerun ni uspel ugnati Avstralije

Prvi polčas ni postregel z razburljivo predstavo. Boljši nasprotniki so sicer bili Kamerunci, ki so do vodstva prišli tik pred odmorom. V sodnikovem dodatku je pomemben zadetek dosegel Zambo Anguissa, ki je izkoristil lepo podajo v prostor, ob kateri je bila zelo neodločna avstralska obramba.

V drugem delu so Avstralci zaigrali veliko bolje in bili zato hitro nagrajeni. V 59. minuti je Ernest Mabouka napravil prekršek v svojem kazenskem prostoru, z bele točke pa je za izenačenje poskrbel Mark Milligan.

Kamerun, ki je danes načrtoval zmago, je bil najbližje drugemu zadetku po akciji Abubakarja, ki je v 57. minuti zgrešil skoraj nemogoče.

Obračun med Nemčijo in Čilom se bo začel ob 20. uri.