Firer v Francijo, Samardžić v Rusijo

NK Domžale/Facebook

Ivan Firer je z odličnimi predstavami v dresu Domžal minulo poletje prišel do največjega prestopa v svoji karieri. Pri dvaintridesetih letih je postal član francoskega Auxerra, medtem ko bo branilec Miral Samardžić oblekel dres ruskega Anžija iz Mahačkale.

Firer, ki je v preteklosti igral na Islandiji in v Vietnamu, je dobro unovčil kakovostne igre, ki jih je kazal v dresu Domžal. Od danes naprej je bivši nogometaš Celja in Rudarja član francoskega Auxerra, ki ima pod kitajskim lastništvom ambicije po uvrstitvi v Ligue 1.

Slovenski branilec Miral Samardžič, ki trenutno ni na seznamu selektorja Srečka Katanca, zaključuje svojo kratko epizodo pri turškem Akhisarju, pri katerem je bolj ali man sedel na klopi za rezervne igralce.

Tridesetletni Jeseničan je uspešno rešil težavno klubsko situacijo, saj je danes sklenil dveletno pogodbo z ruskim prvoligašem Anžijem.