Ricardinho: "Pri vas se počutim kot doma!"

UEFA Futsal EURO

Pred slovensko futsal reprezentanco, ki se bo jutri v Litiji (5. 12. ob 19. uri) in v sredo v Areni Stožice (6. 12. ob 19. uri) na dveh pripravljalnih tekmah pomerila s portugalsko izbrano vrsto, je nov pomemben teden. Sredino tekmo iz Stožic si boste lahko ogledali na programu Sportklub 1!

Na današnjem medijskem dogodku z Ricardinhem v Austria Trend Hotelu Ljubljana so dobro razpoloženi gostje toplo pozdravili tudi gesto Nogometne zveze Slovenije, ki bo ves izkupiček od prodanih vstopnic za sredino tekmo podarila projektu Botrstvo.

Poleg portugalskega zvezdnika Ricardinha so pred medije stopili še predsednica Komisije za futsal pri Nogometni zvezi Slovenije Samantha Tina Lovše, direktor UEFA Futsal EURO 2018 Aleks Štolfa, slovenski kapetan Igor Osredkar ter selektorja obeh reprezentanc, Jorge Braz in Andrej Dobovičnik.

Sredina tekma v Areni Stožice bo tudi prvi preizkus nove igralne površino, ki se bo uporabljala na vseh tekmah UEFA Futsal EURO, in je sestavljena iz kar 1100 kosov. Precej več kot 1000 je bilo danes zjutraj že tudi prodanih vstopnic za sredino pripravljalno tekmo s Portugalsko. Svojo vstopnico, s katero pomagate otrokom v stiski, si lahko zagotovite tukaj.

Ricardinho bo jutri v Litiji 150. oblekel portugalski dres, zato mu je Nogometna zveza Slovenije podarila slovenski dres s številko 150. Nad vnovičnim obiskom Slovenije je navdušen:

Hvala za tako gostoljubje in sprejem, ki nam ga je pripravila Nogometna zveza Slovenije. Pri vas se počutim kot doma, pogosto sem tu. S klubom sem bil dvakrat pri vas v Futsal Cupu, igrali smo v Mariboru. Veselim se tekem proti Sloveniji, ki je zame eden od favoritov evropskega prvenstva. Imate super generacijo na čelu s Kristjanom Čujcem, tu so še vaš kapetan, vratar in visoki Alen Fetić. Želel bi, da se srečamo v finalu. Pozdravljam tudi vašo potezo, da bo šel ves izkupiček sredine tekme v dobrodelne namene. To je futsal!”

Kapetan slovenske reprezentane Igor Osredkar: “Zagotovo je vsaka tekma za reprezentanco zelo pomembna, pomemben pa je tudi rezultat. Smo športniki, radi zmagujemo, ne maramo pa izgubljati. Ne glede na to, ali gre za prvenstveno ali pripravljalno tekmo. Naša prednost je, da bomo lahko prvi preizkusili podlago, dvorano in vse skupaj. Veselimo se tega in upamo, da bo v sredo pozitiven rezultat.”

Direktor UEFA Futsal EURO 2018 Aleks Štolfa o prvih dveh tednih prodajeje za konec dodal, da se vstopnice za uvodno tekmo Eura in tudi tisto proti Italiji dobro prodajajo. “Za otvoritveno tekmo proti Srbiji bo potrebno odpreti tudi rdeči ring,” je sklenil Štolfa.