Portugalski "šov", sramotenje Azerbajdžana za polfinale

Tom Dulat/Getty Images for UEFA

Futsal reprezentanca Portugalske je znova potrdila, da ni zaman sodila v ožji krog favoritov za zmago na letošnjem UEFA EURU v Ljubljani. Ricardinho in soigralci so bili v četrtfinalu z 8:1 (5:1) boljši od Azerbajdžana.

Azerbajdžan je edini gol na tekmi dosegel v prvi minuti srečanja, ko je mrežo zatresel Everton Cardoso. Potem se je igralo le še po portugalskih notah. Le dve minuti kasneje je zadel Pedro Cary, v 6. minuti pa je isti igralec Portugalce povedel v vodstvo.

V 10. minuti je na 3:1 povišal Pany Varela, Ricardinho je le nekaj sekund kasneje povišal že na 4:1, potem pa v zadnjih trenutkih pred odmorom postavil še rezultat polčasa.

Med strelce se je v 24. minuti vpisal še Andre Coelho, piko na “i” visoki zmagi pa je nato z goloma v 26. in 32. minuti postavil velemojster okroglega usnja Ricardinho. Portugalci se bodo za finale pomerili z Rusijo.

Ricardinho je s štirimi goli postal najboljši strelec v zgodovini evropskih prvenstev v futsalu.