Capello odhaja v pokoj in se posveča komentiranju

Jamie McDonald/Getty Images

Legendarni nogometni trener Fabio Capello je danes dejal, da odhaja v pokoj. Enainsedemdesetletni Capello je konec marca izgubil mesto trenerja na Kitajskem v klubu Jiangsu Sunning, to pa je bila tudi njegova zadnja zaposlitev.

Getty images/ Lennart Preiss

Fabio Capello je naznanil, da se bo pri 72-letih trenersko upokojil, po zelo dolgi in bogati karieri.

Nazadnje je sedel na klopi kitajskega Jiangsu Suninga, kjer je marca predčasno sklenil trenersko avanturo na daljnem vzhodu.

V svoji trenerski karieri je naslove osvajal z največjimi svetovnimi klubi kot so Juventus, Real Madrid, Romo, Milan med drugim je vodil tudi italijansko reprezentanco s katero so ga pred časo tudi povezovali. “Dejal sem že, da me vodenje Italije ne zanima. Za seboj že imam izkušnji z vodenjem angleške in ruske reprezentance, pred slovesom pa sem želel še enkrat več delovati v klubu in Jiangsu je bila moja zadnja izkušnja v nogometu,” je povedal Capello.

“Naredil sem vse, kar sem si zadal, zelo sem vesel z vsem, kar mi je uspelo in zdaj bom z velikim veseljem opravljal vlogo televizijskega komentatorja. V tej vlogi nikoli ne moreš izgubiti,” je dejal priznani italijanski strokovnjak.