Boltu prva profesionalna pogodba

Matt King/Getty Images

Osemkratni olimpijski prvak Usain Bolt je po ponodbi Valette iz Malte za dvoletno sodelovanje dobil še eno, še mamljivejšo ponudbo od Central Coast Mariners, kluba, za katerega trenutno igra.

32-letnemu Jamajčanu, ki je atletsko kariero zaključil leta 2017, so ponudili profesionalno pogodbo z avstralskim klubom.

“Kot odgovor na vse medijske špekulacije ob tej priložnosti potrjujem – da, Boltu so ponudili profesionalno pogodbo,” je potrdil menadžer nogometaša Marinersa Ricky Simms.

Bolt je na debiju v dresu Marinersa dosegel dva gola na prijateljski tekmi, ni pa bil del začetne postave na prvem uradnem srečanju Marinersa in Brisbane Roarja v nedeljo (1:1).

Najhitrejši človek na svetu je takoj po tekmi proti Brisbaneju dobil ponudbo Valette, a je njegov menedžer takoj razjasnil, da Bolt ne bo šel na Malto.

V kolikor Bolt podpiše profesionalno pogodbo, bo za prvo ekipo Marinersa lahko zaigral že januarja, ko bodo klubu lahko ponovno registrirali igralce.