Konec: Drogba odhaja v pokoj

Mike Hewitt, Getty Images

Eden najboljših nogometašv Slonokoščene obale vseh časov Didier Drogba je pri 40-letih uradno zaključil nogometno kariero.

Sloviti napadalec je zadnjo tekmo odigral v noči na petek ob porazu njegovega Phoenix Rising, katerega solastnik je, proti Louisville Cityju z 0:1.

Didier Drogba je najboljše dni svoje kariere preživel pri Chelseaju, za katerega je med letoma 2004 in 2012 odigral 341 tekem in dosegel 157 tekem.

Z modrimi iz Londona je osvojil štiri Premier lige in Pokale FA, trikrat je bil najboljši v ligaškem pokalu, dvakrat se je veselil zmage v Community Shieldu za piko na i pa slavil tudi v Ligi prvakov.

V finalu najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja leta 2012 proti Bayernu je bil strelec izenačujočega zadetka za londonski klub. Kerieo je začel v Le Manesu, igral pa tudi za Guingamp, Marseille, Shanghai Shenhuo, Galatasaray in Montreal.

Za Slonokoščeno obalo je zbral 104 nastope in dosegel 65 golov.