Quintero: Zaslužili smo končno zmago!

Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Vezist Riverja, Kolumbijec Juan Quintero, je bil izbran za MVP-ja finalneg dvoboja Cope Libertadores, ki je v nedeljo zvečer navdušil nogometno javnost širom planeta. Njegov gol v 109. minuti dvoboja odigranega na madridskem Santiago Bernabeu je odločil zmagovalca zgodovinskega obračuna.

Kolumbijec je v igro prišel v 59. minuti, ko je zamenjal nervoznega Leonarda Ponzia. “Zaslužili smo končno zmago! Vedeli smo, da bo naš nasprotnik dobro pripravljen v fizičnem in taktičnem smislu. Bilo je težko, vendar smo se borili do zadnje žoge in na koncu uspeli. V trenutku, ko sem dosegel zadetek, sem videl prazen prostor in se odločil, da streljam. Žogo sem umiril z enim dotikom in sprožil zares lep udarec,” je bil zadovoljen novi heroj navijačev Riverja.

Juan Quintero pri Riverju igra kot posojen nogometaš Porta.

Spomnimo, da je River Plate v nedeljo četrtič v klubski zgodovini osvojil Copo Libertadores, najprestižnejše nogometno klubsko tekmovanje v Južni Ameriki. Rdeče-beli so po remiju na prvi tekmi (2:2), na povratnem obračunu v Madridu proti Boci Juniors po podaljšku slavili s 3:1.