Dobrodelni Gary Neville

Getty Images

Legendarni bočni branilec Manchester Uniteda Gary Neville je dokazal, da ima veliko srce. Nekdanji angleški reprezentant je na račun nogometne reprezentance gluhonemih Velike Britanije nakazal 20.000 funtov.

Gary Neville je z velikodušno donacijo ženski in moški nogometni gluhonemi selekciji Velike Britanije omogočil nastop na Olimpijskih igrah gluhih 2017 v Turčiji.

Ekipama, ki nista bili deležni nikakršne pomoči britanskih oblasti in nogometnih organizacij, bi se zaradi finančnega primanjkljaja lahko zgodilo, da svoje države v Turčiji ne bi zastopali. Javni poziv za pomoč je poslala kapetanka ženske ekipe Claire Stancliffe, a se na njene klice ni odzval nihče. Pomagali nista niti nesramno bogati zveza FA in Premier liga.

“Če drugi nočejo, vam bom pomagal jaz,” se je oglasil Neville.

Nekdanji nogometaš Uniteda je s tem omogočil sodelovanje obeh reprezentanc na turnirju, ekipi pa morata še vedno zbrati 105 tisoč funtov za priprave. Z velikodušnim darilom legende angleškega nogometa so vsi zelo zadovoljni, vse članice in člani reprezentanc pa so se Nevillu takoj zahvalili.