Futsal: Chrudim premočan za Mariborčane

Futsal Club Maribor/Facebook

Češki Chrudim je bil v drugem obračunu elitnega dele Lige prvakov v futsalu s 4:1 boljši od slovenskih državnih prvakov.

Mariborčani sredine zmage s 6:2 proti srbskemu Ekonomcu niso uspeli nadgraditi z dobro predstavo proti češkemu Chrudimu. Gostje so do vodstva prišli že v 5. minuti, ko je zadel Radim Zaruba. Vodstvo gostov bi lahko bilo kmalu še višje, a se je nekajkrat izkazal Damir Puškar. Ob koncu prvega polčasa so Mariborčani zaigrali podjetneje in prišli do izenačenja. Za 1:1 je zadel Irnes Škorić, ki je izkoristil lepo podajo kapetana Mateja Fiderška.

Izenačenje je obetalo napet drugi polčas, v katerem pa so gostje takoj napadli in hitro povedli s 3:1. Mariborčani so v zadnjih desetih minutah poskusili brez vratarja, ki pa ob čvrsti češki obrambi ni obrodila sadov. V 39. minuti je končni izid postali Zaruba.

Jutri imajo nogometaši prost dan, v soboto pa sledi poslastica. Mariborčani se bodo pomerili z Interjem iz Madrida, za katerega igra sloviti Ricardinho. Na zaključni turnir najboljše četverice se bo uvrstil zgolj zmagovalec mariborskega turnirja.