"Dajte mi pogodbo za 10 let, a to pač ni zame"

Nogomet ostalo 26. Jun 201910:50 > 10:54
Alexander Scheuber, Getty Images Sport

Portugalski trener Jose Mourinho se nima želje usesti na klop Newcastla, ki se je pred nekaj dnevi poslovil od Rafael Beniteza.

Clive Brunskill, Getty Images

Nekdanji trener Manchester Uniteda in Chelseaja v Premier ligi Jose Mourinho je v zadnjih mesecih večkrat dejal, da se je po delovnem premoru pripravljen vrniti nazaj in prevzeti delovne obveznosti v katerem izmed velikih klubov. Prvi pogoj portugalskega stratega je, da postane glavni trener kluba, ki se lahko bori za naslove in ne za sredino lestvice.

“Moja naloga je, da vedno igram za zmago. Ne želim ničesar drugega. Ko ekipa izgubi, je to moja težava. To je težava tudi za klub in igralce. Želel bi prevzeti projekt, kjer bom imel občutek, da lahko vedno igramo na zmago. Da, lahko mi ponudite tudi 10-letno pogodbo in postaviti cilje, da osvojimo sedmo ali osmo mesto, a to pač ni zame. Moj cilj je, da se borim za trofeje,” je dejal Mourinho.

“The Special One” je tako demantiral vsa namigovanja, da bi lahko na klopi Newcastle Uniteda nadomestil Rafo Beniteza, ki je  pred dnevi zapustil srake.