MLS: Brez Ibre ne gre, Atlanta razbila LA Galaxy

Nogomet ostalo 4. Avg 20190:54 > 1:00
Kevin C. Cox/Getty Images

V derbiju večera je aktualni prvak MLS Atlanta premagala Los Angeles na svojem domačem dvorišču s 3:0. Za goste ni igral Zlatan Ibrahimović.

Ob tem ko ni igral Zlatan Ibrahimović, je LA zapustila tudi sreča. Atlanta je po 1. polčasu vodila z 2:0, oba gola pa si je LA Galaxy zabil sam. V 23. minuti je svojega vratarja najprej premagal Romney, v 43. minuti pa je to uspelo še Gonzalezu. Piko na i je zmagi prvaka dal najboljši strelec Atlante Josef Martinez, ki je v 72. minuti uspešno izvedel strel z 11-m. Martinez je dosegel zadetek na 6. zaporednem srečanju in na 9, ki jo je začel v udarni enajsterici.

Atlanta se je s to zmago izenačila na prvem mestu vzhodne konference s Philadelphio, obe ekipi imata 39 točk, 3 več od DC Uniteda. LA Galaxy ostajana 3. mestu zahodne konference s San Josejem, oba sta zbrala 37 točk. Točko manj od njiju je mesto nižje zbral Seattle, ki pa ima tekmo več od obeh omenjenih.