Klubsko SP: Japonska Kashima prvi finalist

Getty Images

Danes je bila na sporedu prva polfinalna tekma svetovnega klubskega prvenstva. Pomerila sta se japonska Kashima in Atletico Nacional, ki prihaja iz Kolumbije. Nekoliko presenetljivo so do zmage prišli Japonci, ki so slavili z visokih 3:0. Real bo svoj polfinalni obračun igral jutri.

Pred tekmo so bili Kolumbijci, sicer prvaki južnoameriške Cope Libertadores, veliki favoriti, kar pa niti približno niso potrdili na igrišču. Japonci so povedli v 33. minuti, ko je najstrožjo kazen uspešno izvedel Doi.

V drugem delu so se igralci Atletica želeli vrniti v igro, v trenutnih njihove največje prevlade pa je Kashima zadela še dvakrat in si prislužila uvrstitev v finale. V 83. minuti je bil uspešen Endo, dve minuti kasneje pa še rezervist Suzuki.

V tekmi za peto mesto je južnokorejski Jeonbuk z 4:1 ugnal Mamelodi Sundowns iz Južne Afrike.

Jutri bo na sporedu še drugo polfinalne srečanje, veliki favorit turnirja madridski Real se bo pomeril s Clubom Americo.