Egipt prvi finalist Afriškega pokala narodov

Getty Image

Nogometaši Egipta so prvi finalisti afriškega nogometnega prvenstva, potem ko so v današnjem polfinalu premagali Burkino Faso. Po 90 minutah se je tekma končala z neodločenim izidom 1:1 (0:0), takšen pa je bil izid tudi po koncu podaljška, zato so sledile enajstmetrovke.

Getty Image

Egipt, ki je zadnjič v finalu afriškega prvenstva zaigral leta 2010, ko je tretjič zaporedoma osvojil naslov, je bil v prvem polčasu v podrejenem položaju, saj so bili nogometaši Burkine Faso več pri žogi.

Izbranci Paula Duarteja so v prvih 45 minutah proti vratom 44-letnega Essama El-Hadarya sprožili 12 strelov, pet v okvir vrat, Egipčani so streljali štirikrat, Herve Kouakou Koffi pa je moral posredovati le dvakrat.

Tudi v drugem polčasu je bila več pri žogi Burkina Faso, vendar poti do egiptovske mreže ni našla, zato pa je to v 67. minuti uspelo Mohamedu Salahu, napadalcu Rome. Toda le šest minut pozneje je Aristide Bance izid izenačil, to pa je bil sploh prvi gol, ki so ga Egipčani prejeli na letošnjem afriškem prvenstvu. Čeprav je bila Burkina Faso boljši nasprotnik tudi v nadaljevanju, se mreži do konca rednega dela tekme, prav tako pa tudi ne v podaljšku, nista več zatresli.

V finalu, ki bo na sporedu v nedeljo, bodo Egipčani igrali z boljšim iz dvoboja med Kamerunom in Gano. Tekma bo na sporedu v četrtek, ob 20. uri.