Klic domovine in Forlana je bil močnejši

Clive Rose, Getty Images

Edinson Cavani je že pred časom vodilnim možem PSG-ja dal vedeti, da ne bo podpisal nove pogodbe, očitno pa ne bo ostal niti v Evropi, saj se želi vrniti domov.

Povezano

Urugvajski reprezentant ima s Parižani podpisano pogodbo do 30. junija. Ko je vstopil v zadnjih šest mesecev pogodbe, se je lahko začel pogovarjati tudi z drugimi klubi. Nemalo jih je pokazalo zanimanje za usluge Edinsona Cavanija, a očitno se jim želja ne bo uresničila.

Italijanski mediji so največkrat omenjali Napoli. Klub, ki je Cavaija dokončno izstrelil med zvezde po treh fantastičnih sezonah pod Vezuvom. Angleži so poročali, da se zanj zanimajo številni klub iz spodnjega dela Premier ligi, ki bi mu lahko ob dejstvu, da je pred kratkim dopolnil 34-let, še vedno lahko ponudili visoko plačo, medtem ko se je v Španiji v zvezi z njegovim imenom največkrat omenjal Atletico Madrid.

Zdi se, da se bodo morali vsi našteti obrisati pod nosom, saj se je Cavani odločil vrniti v Urugvaj oziroma točneje v Penarol, ki je s 50 naslov tamkajšnji rekorder.

Edinson se vrača domov, prihaja v Penarol in to je vse, kar lahko povem. Pokličite ga in vprašaje,” je novinarjem novico odkril njegov najboljši prijatelj Cristian Rodriguez.

Klub iz glavnega urgvajskega mesta Montevidea s klopi vodi legendarni Diego Forlan, zanimivo pa je, da je velik rival matičnega kluba Cavanija, Danubija.