V ŽIVO NA SK 2: BATE po preobrat, Dinamo brani 2:0

Getty Images/Patrick Smith

V sredo sta na programu povratna polfinalna obračuna beloruskega pokala. Bate bo v Borisovu poskušal nadoknaditi minimalno prednost Slavije iz prve tekme, medtem ko bo Dinamo branil zmago z 2:0 proti Shakhtarju v Soligorsku. Obe tekmi od 17:00 naprej v živo na SK 2.

V prvem dvoboju odigranem v Mozyru je Slavija odpravila Bate z 1:0 z zadetkom Yuriija Pantea v 11. minuti. Gostje so imeli v nadaljevanju več od igre in si ustvarili nekaj lepih priložnosti, vendar niso uspeli premagati izkušenega vratarja Slavije Mikhaila Baranovskega.

Bate je od omenjenega poraza nanizal dve prvenstveni zmagi in očitno ujel pravo formo, trenutno je na četrtem mestu. Slavija je v spodnjem delu lestvice, v prvenstvu pa je brez zmage tri tekme zapored – klonila je proti Islochu in Minsku, z Ruhom se je razšla brez zmagovalca.

V prvenstvu je bila Slavija z 2:1 boljša od Bateja. Ekipi sta se v pokalu nazadnje srečali leta 2005, ko je Bate v osmini finala uspel izločiti Slavijo, vendar šele po izvajanju najstrožjih kazni. Neposredni prenos iz Borisova od 17:00 naprej spremljajte v živo na SK 2.

Dve uri kasneje bo Shakhtar v Soligorsku gostil Dinamo iz Bresta. Na prvi tekmi odigrani v Brestu so domačini slavili z 2:0 z zadetkoma Noyoka in Savitskija, ki sta zadela v 6. in 13. minuti.

Zanimivo, da sta se ekipi minuli konec tedna srečali že v prvenstvu, ko je Shakhtar v Brestu slavil z 2:0. Ekipa iz Soligorska sicer brani zmago v pokalnem tekmovanju.

Ali bo aktualni beloruski prvak Dinamo uspel ubraniti prednost iz prve tekme ali bo Shakhtar uspel pripraviti preobrat, spremljajte v ekskluzivnem prenosu samo na Sportklubu.