Šport se vrača: Čehi nadaljujejo že 23. maja

Getty Images/EuroFootball

Nogometni klubi iz Češke so v torek odobrili predlog, da se tekmovanje v nogometnem prvenstvu nadaljuje 23. maja.

Tako prva kot druga češka liga se bosta po dvomesečnem premoru zaradi epidemije koronavirusa nadaljevali že pred koncem meseca.

Uvodno tekmo bosta odigrali ekipi Teplic in Libereca, teden dni kasneje (30. maja) pa se bodo začeli tudi boji v drugoligaški konkurenci.

Liga je že sprejela načrt o nadaljevanju sezone, toda čakala se je še zelena luč s strani klubov, da potrdijo odločitev, da se sezona podaljša do julija.

Nekatere sponzorske pogodbe kot tudi pogodbe igralcev se iztečejo junija, kar je predstavljalo morebitno težavo, vendar je sedaj vse pripravljeno za povratek nogometnih tekem v tej državi.

Na sporedu bo šest krogov v ligaškem delu, kot tudi tekme končnice, prvenstvo naj bi bilo končano 15. julija.

Nadaljevanje tekmovanja je omogočeno z odločitvijo vlade o rahljanju ukrepov proti koronavirusu. Sicer na Češkem v primerjavi z nekaterimi drugimi državami niso zabeležili velikega števila smrtnih žrtev – umrlo je 282 oseb, medtem ko je okuženih dobrih 8.200 ljudi.