Milan Baroš (končno) končuje kariero

Jamie McDonald/Getty Images

Češki napadalec in legenda tamkajšnjega nogometa Milan Baroš je pri 38-letih nogometne čevlje končno obesil na klin.

Če morda niste vedeli, Milan Baroš je vse do letošnje sezone aktivno igral nogomet. V nogometni pokoj odhaja kot član Banika iz Ostrave, od koder je odšel v Liverpool.

Želi nadaljevati z igranjem nogometa, vendar mi telo govori, da preneham. Poškodba ahilove tetive mi ne dovoljuje, da igram naprej,” je Baroš dejal za spletno stran Banika.

Baroš je barve kluba iz Ostrave branil med letoma 1993 in 2001, nato je bil član Liverpoola, Aston Ville, Lyona, Galatasarayja, Antalye, Mlade Boleslav in Slovana iz Libereca, zadnje tri sezone pa je igral za Banik.

Najboljše trenutke v karieri je preživel pri Galatasaryju, odlične igre pa je kazal tudi v dresu češke reprezentance, s katero se je let 2004 prebil v polfinale evropske prvenstva, na katerem je bil tudi najboljši strelec. V aktualni sezoni je Baroš zbral 18 nastopov v vseh tekmovanjih in se trikrat vpisal med strelce.