Čeferin o spremembi Eura ne razmišlja

Nogomet ostalo 16. Jan 202110:56 > 11:12 0 komentarjev
Čeferin Oblak
Maja Hitij/Getty Images

Uefa pod vodstvom Aleksandra Čeferina še naprej namerava organizirati Euro v 12 različnih mestih v 12 različnih državah, medtem ko se pojavlja vse več dvomov, ali je to v trenutnih razmerah tudi mogoče.

Uefa trenutno ne razmišja o spremembi svojih načrtov za Euro ali Ligo prvakov, čeprav se situacija glede koronavirusa ne umirja, številnih ostali športi (Formula 1, smučanje, tenis, …) pa so bili prisiljeni v velike spremembe svojega programa.

“Kar se tiče Eura, ki je na sporedu od 11. junija do 11. julija, se nič ni spremenilo,” je v četrtek zatrdil tiskovni predstavnik Uefe.

Uefa še naprej namerava organizirati Euro v 12 različnih mestih v 12 različnih državah, medtem ko se pojavlja vse več dvomov, ali je to v trenutnih razmerah tudi mogoče. Predsednik švicarske zveze Dominique Blanc je dejal, da je “težko obdržati takšen scenarij, glede na omejitev potovanj“, hkrati pa dodal, da bi bilo glede na trenutni položaj bolj smiselno celotno prvenstvo odigrati v eni državi (Rusiji ali Nemčiji) ali še bolje samo v enem mestu.

Uefa bo do 5. marca objavila, v katerih mestih se bo igralo ob prisotosti navijačev na tribunah. Na voljo so štiri možnosti ob različnih zdravstvenih ukrepih v vseh primerih: “100 odstotkov gledalcev na stadionu, 50 do 100 odstotkov, 20 do 30 odstotkov ali brez gledalcev.”

Klubska tekmovanja na čelu z Ligo prvakov, ki se tudi s prenosi na Sportklubu nadaljuje 16. in 17. februarja, prav tako za zdaj ostajajo po prvotnem scenariju.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!