Preminil je legendarni Cico Kranjčar

Nogomet ostalo 1. Mar 202111:18 > 11:31 0 komentarjev
Zlatko Kranjčar
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Legendarni hrvaški trener Zlatko Cico Kranjčar je v ponedeljek po kratki in težki bolezni v Zagrebu umrl v 65. letu starosti.

Hrvaški mediji poročajo, da so Zlatka Kranjčarja pred desetimi dnevi zradi težav z jetri sprejeli v bolničnici v Zadru, kasneje pa ga prepeljali v Zagreb, kjer je v ponedeljek tudi umrl.

Kranjčar, ki se je rodil 15. novembra leta 1956, je v nogometu sprva deloval kot igralec, zatem tudi kot trener. Igralsko pot je začel leta 1973 v zagrebškem Dinamu, za katerega je igral deset let, med letoma 1983 in 1990 je bil član dunajskega Rapida, odlični napadalec pa je kariero sklenil leto dni kasneje v St. Poltnu. Za Jugoslavijo je zral 11 nastopov in dosegel tri zadetke, dvakrat si je nadel tudi dres hrvaške reprezentance.

V trenerske vode se je podal neposredno po koncu igralske kariere. Vodil je več kot 20 klubov, med katerimi so Dinamo, Rijeka, NK Zagreb in tudi Mura, na klopiu katere je sedel leta 200. Med letoma 2004 in 2006 je sedel tudi na klopi Hrvaške reprezentance, ki jo je vodil na svetovnem prvenstvu leta 2006 v Nemčiji.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!