Slaven Bilić ima nov klub: Prevzel je Peking Guoan

Nogomet 6. Jan 20219:20 0 komentarjev
David Rogers/Getty Images

Hrvaški strateg Slaven Bilić, ki je nazadnje deloval v angleški Premier ligi pri West Bromu, se seli na Kitajsko, kjer bo dve leti vodil Peking Guoan.

Bilić je samo 20 dni po odpovedi pri West Bromu dobil novo službo. Prvič v svoji karieri bo deloval na Kitajskem, kjer bo vodil tretjo ekipo zadnje sezone kitajske Superlige.

52-letni Splitčan je na klopi zamenjal Francoza Bruna Genesia.

Nekdanji hrvaški reprezentant je v svoji trenerski karieri vodil tako člansko kot mladi izbrano vrsto vatrenih, nato pa deloval še pri Hajduku, moskovski Lokomotivi, Bešiktašu, West Hamu, Al-Itihadu in nazadnje pri West Bromu.

Naj vas spomnimo, da se je na Kitajsko pred kratkim preselil še en hrvaški trener, Ivan Leko. Slednji bo v novi sezoni vodil Šanghaj SIPG.

Kitajska Superliga, ki jo lahko spremljate samo na Sportklubu, je po zadnji sezoni doživela veliko sprememb. Vodstvo lige je sprejelo novo pravilo glede višine plač za tuje in domače nogometaše, kar bo dodobra premešalo moči, hkrati pa bodo klubi prisiljeni odsloviti najbolj plačane tuje zvezdnike.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!