Guberac se opravičuje navijačem

Nogomet 2. Jun 20218:09 > 11:25 0 komentarjev
FC Koper
Nogometaši Kopra se borijo za obstanek v PLTS (Foto: Facebook/FCKoper)

Koper in Krka bosta v dodatnih kvalifikacij za obstanek oziroma preboj v prvo slovensko nogometno ligo danes ob 20. uri odigrala povratno tekmo. Na prvi v Novem mestu so se zmage z 2:0 veselili Koprčani. Tekmo si boste lahko ogledali na SK1.

Nogometaši Kopra so po nedeljski gostujoči zmagi v dodatnih kvalifikacijah proti Krki (2:0) napravili velik korak na poti do obstanka v prvi slovenski ligi. A njihov trener Nedžad Okčić je že tedaj opozoril, da je ekipa dobila le prvi polčas in da bo treba “odgovorno in na polno odigrati tudi tekmo na Bonifiki“. V koprskem taboru zato pred povratno tekmo poudarjajo, da si sicer neuspešno sezono kljub ustvarjeni prednosti želijo zaključiti z zmago.

“V drugem delu prvenstva smo imeli niz negativnih rezultatov, enostavno nam ni šlo. Zadnjo tekmo sezone bomo igrali doma, na Bonifiki, kjer lahko skupaj z navijači potrdimo obstanek v ligi. Oni so naš dvanajsti igralec. Vem, da smo jih v zaključku sezone kdaj razočarali, se igrali z njihovimi živci, zato se jim v imenu ekipe opravičujem,“ je pred tekmo dejal kapetan rumenih Ivica Guberac.

Plačali davek mladosti in neizkušenosti

Porazu navkljub, ki sta ga Novomeščanom z goloma v drugem polčasu zadala Nardin Mulahusejnović in Stefan Stevanović, je bil športni direktor Krke Sašo Udovič s prikazano predstavo dolenjskega moštva zadovoljen. A hkrati se zaveda, da so njihove možnosti za uspeh danes v Kopru majhne.

Vrhunci prvega polčasa prve tekme

“Moramo biti realni. Koper ima dva gola prednosti in igra doma. Vseeno menim, da je Krka na prvi tekmi v prvem polčasu pokazala, zakaj je bila druga v ligi in zakaj si zasluži podporo. Ključno je bilo, da so igralci dali vse od sebe. Imeli smo zrele priložnosti, a to dojemam kot davek, ki so ga plačali zaradi mladosti in neizkušenosti. Seveda pa tudi pritisk nosi negativne posledice,“ je razložil Sašo Udovič.

V neenakovrednem položaju s prvoligaši

Novomeški klub ima v letošnji sezoni eno najmlajših ekip v drugi ligi, zelo veliko igralcev pa prihaja iz domačega okolja. Ob naštetem Udovič poudarja, da je treba upoštevati tudi dejstvo, da drugoligaši v primerjavi s klubi prve lige niso bili v enakovrednem položaju. “V letu in pol smo odigrali 22 tekem, klubi iz prve lige pa 52. To je skoraj eno prvenstvo. Pet mesecev nismo smeli trenirati, kar so grozljive zadeve. A če potegnem črto, smo z našo mlado ekipo zelo zadovoljni,“ je dejal.

Vrhunci drugega polčasa prve tekme

Kot je poudaril, tudi morebitna neuvrstitev med elito načrtov Krke ne spreminja, a pristavil, da je veliko odvisnega tudi od podpore lokalne skupnosti, igralcev, strokovnega vodstva in seveda proračuna, ki znaša manj kot pol milijona evrov na leto. “To zgodbo smo začeli pred dvema letoma in vidi se, da smo uspešni. Moramo gledati na dolgi rok,“ je zaključil Udovič.

Tekmo s studijskim delom ob 19.30 si lahko ogledate na SK 1.

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!