Oblak ostaja prvi, do zmage tudi Real

La liga 1. Maj 20218:56 > 22:56 0 komentarjev
Jan Oblak
REUTERS/Marcelo Del Pozo

Troboj za naslov španskega prvaka med Atleticom, Barcelono in Realom se nadaljuje. Jan Oblak in soigralci so na gostovanju pri Elcheju prišli do minimalne zmage (1:0), galaktiki so doma z dvema goloma v zadnji četrtini tekme premagali Osasuno. Barcelono tekma 34. kroga čaka jutri - proti Valencii.

Atletico je od trojice, ki se bori za naslov (ob tem ne gre pozabiti še na Sevillo, ki je zelo blizu na četrtem mestu), v 34. krogu nastopil prvi. Na gostovanju pri Elcheju so colchonerosi odnesli zmago z 1:0, ki jo jim je zagotovil Marcos Llorente z zadetkom v 23. minuti po krasnem prodoru Yannicka Carasca po levi strani in podaji v sredino. Llorente bi lahko postal tudi tragični junak, saj je v 89. minuti ob predložku domačih igral z roko, tako da je imel Elche na voljo enajstmetrovko. Žogo je na belo točko postavil kapetan Fidel in z levico streljal na levo stran. Oblak se je vrgel v pravo stran, bil že premagan, a je zadetek domačih, ki se borijo za obstanek v La ligi, preprečila vratnica. Ostalo je pri 1:0 za Madridčane, ki bodo na derbi prihodnjega kroga, 8. maja na Camp Nouu, k Barceloni zagotovo potovali kot vodilna ekipa španskega prvenstva.

Na drugem mestu ostaja Real Madrid, ki je na domači tekmi premagal Osasuno z 2:0. Madridčani so prevladovali celotno tekmo, a v prvem polčasu žogi niso našli poti mimo gostujočega vratarja Sergia Herrere. Izvrstno osebno predstavo je z golom po podaji Isca iz kota v 76. minuti kronal branilec Reala Eder Militao, štiri minute kasneje je tekmo po odboju Benzemajeve podaje odločil Casemiro, ki je z nekaj sreče zadel žogo pred vrati in jo porinil v gol za končnih 2:0. Real tako ohranja dve točki zaostanka za mestnimi tekmeci, v prihodnjem tednu ga v sredo najprej čaka gostovanje pri Chelseaju v okviru lige prvakov, v nedeljo pa še derbi s Sevillo.

Barcelona in Sevilla bosta svoji tekmi 34. kroga odigrali jutri. Prva gostuje v Valencii, druga doma gosti Athletic iz Bilbaa. Obe srečanji se začneta ob 21. uri.