Palace izkoristil izključitev in razbil WBA

Nogomet 6. Dec 202013:55 0 komentarjev
Crystal Palace

Crystal Palace je na tekmi 11. kola Premier lige na gostovanju s 5:1 premagal West Bromwich Albion. Orli so izkoristili izključitev Matheusa Pereire in v drugem polčasu dosegli štiri gole.

Gostje iz južnega Londona so povedli v 8. minuti, ko je Darnell Furlong poskušal blokirati podajo, ampak je nesrečno zatresel lastno mrežo. V 19. minuti je imel WBA lepo priložnost za izenačenje, ampak je Furlong z glavo žogo poslal samo v prečko.
Ekipa Slavena Bilića je do izenačenja prišla v 30. minuti, ko je žogo na robu kazenskega prostora pričakal Conor Gallagher in jo zabil v desni kot za 1:1.
Ključni dogodek srečanja se je zgodil v 34. minuti. Matheus Pereira je napravil prekršek, ki ga je sodnik Paul Tierney sprva kaznoval z rumenim kartonom, po pregledu VAR posnetka pa se je odločil za rdečega.

Matheus Pereira

Crystal Palace je v drugem polčasu dodobra izkoristil prednost igralca več. V 55. minuti je James McArthur našel Wilfrieda Zahaja, ki je z roba kazenskega prostora čudovito zadel za 2:1. Štiri minute kasneje je Patrick van Aanholt poslal predložek pred gol, žogo je pričakal Christian Benteke in jo z glavo poslal v gol za 3:1. V 68. minuti je bil znova v glavni vlogi Zaha, ki je s strelom po tleh povišal na 4:1. V 82. minuti je svoj drugi zadetek dosegel tudi Benteke, ki je izkoristil podajo Nathaniela Clyna in postavil končnih 5:1 za Crystal Palace.

Crystal Palace je na lestvici napredoval na 11. mesto, WBA pa je s samo 6 točkami na predzadnjem mestu.