5 golov, 2 penala, WBA proti volkovom do druge zmage

Nogomet 16. Jan 202119:03 > 19:05 0 komentarjev
Photo by Adrian Dennis - Pool/Getty Images

Nogometaši West Bromwich Albion so na lokalnem derbiju v 19. krogu Premier lige s 3:2 (1:2) v gosteh premagali Wolverhampton in prišli šele druge zmage v letošnji sezoni Za volkove pa je to še šesta zaporedna tekma brez zmage.

Willy Boly, 29-letni domači branilec je zaznamoval prvi polčas glede na to, da je zakrivil enajstmetrovko, asistiral za izenačenje in dosegel gol za preobrat.

V 8. minuti so gostje povedli prek enajstmetrovke, ki jo je uspešno unovčil Matheus Pereira. Vseeno je domačim do konca prvega polčasa uspelo priti do preobrata.

V 38. minuti je Romain Saiss podal v kazenski prostor potem, ko je pred tem vratar gostov ubranil strel Neta – tam je do žoge prišel Boly, ki je s peto podal Fabiu Silvi, ki je zatresel mrežo.

Pet minut kasneje Livermoore po podaji iz kota ni uspel izbiti žoge iz kazenskega prostora, nastala je gneča, Boly pa je bil na pravem mestu in ekipo popeljal do preobrata.

Photo by Carl Recine - Pool/Getty Images
Photo by Carl Recine – Pool/Getty Images

Ko se je zdelo, da so volkovi prevzeli pobudo pa je v 52. minuti z odličnim strelom z glavo Ajayi poskrbel za izenačenja West Broma.

Ni trajalo dolgo in moštvo, ki ga vodi Sam Allardyce je znova prišlo do prednosti. Po stiku v kazenskem prostoru med Coadeyem in Callumom Robinsonom je sodnik Michael Oliver znova pokazal na belo točko. Znova je bil iz bele točke natančen Matheus Pereira.

Wolverhampton je bil v 83. minuti najbližje izenačenju, a je Cutrone iz dobrega položaja streljal prek vrat.

West Brom je tako prišel do prve zmage v prvenstvu po 28. novembru in tekmi proti Sheffield Unitedu. Z 11 točkami so na predzadnjem mestu lestvice. Prvi izven cone izpada je Brighton, ki ima tri točke več. Na drugi strani je Wolverhampton z 22 točkami na 14. mestu.

V naslednjem krogu se bo West Brom v torek pomeril proti West Hamu, moštvo Nuna Espirita Santa pa bo naslednjo tekmo igralo šele 27. januarja, ko se bodo pomerili proti Chelseaju.