Mendy se seli na Stamford Bridge!

Premier Liga 21. Sep 202017:43 > 17:44
Ian MacNicol, Getty Images

Angleški Sky Sports poroča, da bo Chelsea zelo kmalu predstavil novo okrepitev. Edouard Mendy že opravlja zdravniške preglede in naj bi se kmalu priključil ekipi Franka Lamparda.

Frank Lampard je že pred časom upravi Chelseaja sporočil, da ni zadovoljen s prvim vratarjem Kepo Arrizabalago, zato so bleusi iskali novega vratarja že pred začetkom sezone. Zanimali so se za Mendyja, a do dogovora z Rennaisom ni prišlo.

Izgledalo je, da bo španski vratar vendarle ostal prvi vratar Londončanov, toda včeraj si je proti Liverpoolu privoščil hudo napako, ki je ekipo Lamparda stala zadetka. Kot kaže je angleški strateg dokončno dvignil roke od Španca, zato bo Chelsea kupil novega vratarja.

Ekipa iz Londona bo francoskemu klubu za 28-letnega vratarja odštela 22 milijonov funtov. Dogovor med klubama naj bi bil že dosežen.

Mendy bo s Chelseajem podpisal petletno pogodbo.

197 centimetrov visoki vratar iz Senegala bo sedma okrepitev Londončanov v tem prestopnem roku.

Mendy je lani v francoski Ligue 1 zbral 24 nastopov. Prejel je le 19 zadetkov, kar devetkrat pa je ohranil mrežo nedotaknjeno.

Sportklub Slovenija